یکشنبه, ۰۲ مهر, ۱۳۹۶ - September 24, 2017

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/sporteps/public_html/roozafarin.com/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

کارآفرینی سبز با تولید پرینتری که از آلودگی هوا جوهر می‌سازد

نسخه PDFنسخه PDF
کارآفرینی سبز با تولید پرینتری که از آلودگی هوا جوهر می‌سازد

کارآفرینان خلاق همیشه در میان مشکلات و تهدیدها، فرصت‌هایی را برای بهبود زندگی مردم پیدا می‌کنند. یکی از حوزه‌هایی که در چند سال اخیر توجه بسیاری از کارآفرینان را به خود جلب کرده، مسایل مربوط به محیط زیست و کارآفرینی پایدار است. کارآفرینی پایدار یا کارآفرینی سبز، به حوزه‌ای از کارآفرینی گفته می‌شود که در آن کارآفرینان با استفاده از منابعی که خطری برای محیط زیست ندارند به تولید کالاهایی می‌پردازند که علاوه بر رفع نیاز مصرف‌کنندگان به تولید ثروت نیز منتهی خواهدشد.

اخیراً یک محقق جوان در آزمایشگاه MIT در هند موفق به طراحی پرینتری شده که با استفاده از کربن موجود در هوای آلوده جوهر خود را تولید می‌کند. آنیرود شارما (Anirudh Sharma) که پیش از این با استارتاپ Ducere، که کفش‌های هوشمند مخصوص افراد نابینا یا کم‌بینا تولید می‌کند، موفقیت‌های زیادی کسب کرده، می‌گوید: "آلودگی هوا امروزه چیزی است که همه جا وجود دارد. من تصمیم گرفتم لااقل از آن برای یک اتفاق مثبت استفاده کنم!"

به گفته شارما Kaala، دستگاهی که آلودگی هوا را به جوهر پرینتر تبدیل خواهدکرد، در مراحل پایانی طراحی قرار دارد. جوهری که از این طریق تولید می‌شود هزینه‌ بسیار کمتری را بر دوش مصرف‌کنندگان می‌گذارد.

شارما یک محقق جوان است که با استفاده از خلاقیت خود موفق به طراحی و تولید محصولات مختلفی شده‌است. او می‌گوید: "بعد از راه‌اندازی استارتاپ Ducere متوجه شدم که من یک تاجر کسب و کار نیستم، چون دوست دارم بعد از تولید یک محصول سراغ تولید و اختراع محصولات دیگر بروم. نمی‌توانم در یک محصول متوقف شوم. این طبیعت من است!"

این پرینتر و محصولات مشابه نمونه‌هایی از کارآفرینی سبز و پایدار هستند که علاوه بر رفع نیاز کاربران، منابع زیست محیطی را نیز تخریب نمی‌کنند؛ موضوعی که لازمه اقتصاد سبز، رشد سبز و کارآفرینی پایدار است.

به این مطلب امتیاز بدهید: 
امتیاز شما: هیچکدام (۱ vote)

دیدگاه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative