یکشنبه, ۰۲ مهر, ۱۳۹۶ - September 24, 2017

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/sporteps/public_html/roozafarin.com/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

آرشیو اخبار داخلی

ضریب رشد استارتاپ‌های ایرانی، بالاترین در منطقه نزدیک به متوسط جهانی

ضریب رشد استارتاپ‌های ایرانی، بالاترین در منطقه و نزدیک به متوسط جهانی

رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره دستاوردهای پروژه‌های دانشجویی گفت: به ازای هر ۱۰۰ ایرانی، ۷ استارتاپ درکشور وجود دارد که این آمار از تمام کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا بالاتر و تقریبا نزدیک به سطح جهانی است

رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره دستاوردهای پروژه‌های دانشجویی گفت: به ازای هر ۱۰۰ ایرانی، ۷ استارتاپ درکشور وجود دارد که این آمار از تمام کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا بالاتر و تقریبا نزدیک به سطح جهانی است - See more at: http://new.roozafarin.com/fa/%D8%B6%D8%B1%DB%8C%D8%A8-%D8%B1%D8%B4%D8%AF.‎.‎.‎

کمبود تکنسین ماهر در بازار کار دلیل شکست طرح مشاغل خانگی

کمبود تکنسین ماهر در بازار کار دلیل شکست طرح مشاغل خانگی

معاون وزیر کار سیستماتیک نبودن طرح مشاغل خانگی را عامل اصلی عدم موفقیت این طرح می‌داند و معتقد است کشور اکنون به‌شدت به تکنسین ماهر نیاز دارد.

کوروش پرند با بیان اینکه ایجاد مراکز علمی کاربردی مهارت در راستای پیوند آموزش‌های مهارتی رسمی و غیررسمی دنبال می‌شود، گفت: وجود امکانات و تجهیزات از یک‌سو و منابع انسانی توانمند در حوزه‌ فنی و حرفه‌ای از سوی دیگر، ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد مراکز علمی-کاربردی است.

حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از پایان‌نامه‌های کارآفرین

حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از پایان‌نامه‌های کارآفرین

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در راستای حمایت از کارآفرینی و ایجاد فرصت توانمندسازی برای جوانان علاقمند به کارآفرینی و کسب و کار، با ظرفیت محدود اقدام به حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی می‌کند. شرط لازم جهت ثبت‌نام، هدفمند بودن موضوع پایان‌نامه و طراحی آن بر اساس نیازهای موجود در بازار است.

کالاگرد استارتاپی که بازار بزرگ تهران را اینترنتی خواهدکرد

کالاگرد استارتاپی که بازار بزرگ تهران را اینترنتی خواهدکرد

استارتاپ کالاگرد با فراهم آوردن بستری اینترنتی، بازاری شبیه بازار بزرگ تهران در محیط مجازی ایجاد کرده‌است. وبسایتی اینترنتی که در آن امکان اجاره فروشگاه نیز وجود دارد. این مدل کسب و کار در عین تسهیل فرآیند خرید برای مصرف‌کنندگان، امکان کارآفرینی برای تولیدکنندگان یا عرضه‌کنندگان کالا یا خدمات را نیز فراهم می‌آورد.

بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی، چالشی مهم در بازار کار

بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی، چالشی مهم در بازار کار

به گفته‌ی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نرخ بیکاری فارغ التحصیلان ۱۸.۹ درصد و بالاتر از متوسط کشوری است. در واقع نیمی از دانشجویان و فارغ‌‌التحصیلان نقشی در تولید و ارزش افزوده‌ی کشور ندارند.

علل اصلی بیکاری در ایران

علل اصلی بیکاری در ایران

تحقیقات نشان می دهد ۱۳ عامل برای ترک شغل در ایران وجود دارد که از مهم‌ترین آنها دستمزد پایین و قراردادهای موقت کار است. هراس از اخراج و ترک کار، باعث گرایش شدید کارجویان ایرانی به مشاغل دولتی شده است.

به عقیده کارشناسان بازار کار دلایل جابه‌جایی و تغییر شغل در ایران به صورت مستقیم با ماهیت شغل، وضعیت امنیت آن، حقوق و مزایا و جایگاه اجتماعی آن در ارتباط است؛ از این رو درصدی از نیروهای کار در میانه‌ی راه تصمیم می‌گیرند شغل خود را تغییر داده و به اصطلاح از نو تجربه‌ی جدیدی را در جایی دیگر شروع کنند.

فرصتی جدید برای درآمدزایی با دستگاه ابداعی پرس قوطی‌های نوشابه

فرصتی جدید برای درآمدزایی با دستگاه ابداعی پرس قوطی‌های نوشابه

روزانه تعداد زیادی از قوطی‌های آلومینیومی نوشابه‌های گازدار و آب میوه در سراسر کشور مصرف می‌شود که به دلیل حجم نسبتاً بزرگ آن‌ها دور ریخته‌ می‌شوند. اخیراً یک مبدع ایرانی با طراحی و ساخت دستگاهی که قابلیت پرس سریع این قوطی‌ها را دارد، علاوه بر جلوگیری از هدر رفتن آن‌ها، فرصتی مناسب برای کسب درآمد ایجاد کرده‌است.

تجارت خارجی ایران بعد از بیانیه لوزان

تجارت خارجی ایران بعد از بیانیه لوزان

مجتبی خسروتاج، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح دورنمای تجارت خارجی ایران در سال ۹۴، چهار تغییر تبادلات تجاری ایران را برشمرد و گفت: تراز تجاری ایران مثبت می‌شود.

ارزیابی محیط کسب و کار ایران در تابستان ۱۳۹۳ توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی

ارزیابی محیط کسب و کار ایران در تابستان 1393 توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات اقتصادی این مرکز اعلام کرد: بر اساس پاسخ ۲۶۵ تشکل اقتصادی از سراسر کشور به پرسشنامه این گزارش، برآیند (میانگین وزنی) ارزیابی ۲۱ مولفه ملی محیط کسب و کار ایران در تابستان ۱۳۹۳ ، ۵/۷۶ از ۱۰ (۱۰ بدترین ارزیابی) است که اندکی مناسب‌تر از ارزیابی بهار ۱۳۹۳ (با میانگین ۵/۹۷) است، همچنین تشکل‌های مشارکت‌کننده در این پیمایش‌ها، محیط کسب و کار ایران را در تابستان ۱۳۹۳ را در مقایسه با فصل مشابه سال قبل (تابستان ۱۳۹۲ با میانگین ۶/۰۴ از ۱۰) نیز مساعدتر ارزیابی کرده‌اند.

تغییر ذائقه شغلی کارجویان و ناکارآمدی بنگاه‌های کاریابی

تغییر ذائقه شغلی کارجویان و ناکارآمدی بنگاه‌های کاریابی

به گزارش خبرگزاری مهر، مقامات دولت تدبیر و امید معتقدند مسائل امروز بازار کار با مشکلاتی که در دهه‌های گذشته بوده تفاوت کرده و به بیان دیگر بیکاری پیچیده‌تر شده است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - آرشیو اخبار داخلی
Ordiban Creative